2 yıldır denizde kayıptı! birden ortaya çıktı!

Çağlar boyu süren bir hayatta kalma destanında, iki yıl önce şebekeden düşen Kolombiyalı bir kadın, şaşkın balıkçılar tarafından denizde canlı olarak mucizevi bir şekilde keşfedildi. Dramatik kurtarışının videosu o zamandan beri internette viral oldu.

Cumartesi günü Roland Visbal tarafından Puerto Colombia’nın 2 mil açıklarında süzülürken bulunan 46 yaşındaki Angelica Gaitan, “Tanrıya şükür yaşıyordum” dedi .

Kurtarıcısı tarafından çekilen çarpıcı görüntüde , Visbal ve Gustavo adında bir arkadaşı, gemilerini, tepkisiz görünen askıya alınmış kadına doğru manevra yaparken görülebilir. The Sun’ın bildirdiğine göre, Gaitan’ı yardım istemek için ellerini kaldırana kadar başlangıçta dalgaların karaya attığı odun parçası sanmışlar.

Klipte, hem İspanyolca hem de İngilizce seslenerek su dolu kadının dikkatini çekmeye çalışan yiğit ikili duyulur. Ne yazık ki, Gaitan yanıt veremiyor ve sonraki raporlar, sekiz saattir boşta kaldığı için yorgunluk ve hipotermi yaşadığını belirtti.

İkili nihayet, biraz güçlükle, kendisine fırlattıkları bir can simidine bağlı bir ip kullanarak kazazedeyi sudan çıkarmayı başardı. The Sun, kurbanın kurtarıldıktan sonraki ilk sözlerinin “Yeniden doğdum. Tanrı ölmemi istemedi. “

Gaitan kamerada gözyaşlarına boğulurken sohbet etme ve suyunu geri tepme girişimleri, görünüşe göre korkunç çilesinin ardından duyguların üstesinden geliyor.

Neyse ki, kahraman balıkçılar, kazazedeyi, hastaneye götürülmeden önce nazik yerel halk tarafından yapıldığı bildirilen kıyıya getirmeyi başardılar.

Gaitan tespit edildikten sonra, onun üzücü geçmişi gün ışığına çıktı. Görünüşe göre, serseri, iki yıl önce ailesiyle temastan kopmuştu ve şimdiye kadar nerede olduğu hakkında hiçbir fikirleri yoktu.

Daha sonra RCN radyosuna verdiği demeçte, yürek burkan çıkmazın, eşinin ellerinde yaşadığını söylediği 20 yıllık aile içi tacizin doruk noktası olduğunu söyledi.

“İstismar ilk hamilelikte başladı. Beni dövdü, beni şiddetle taciz etti, ”Gaitan şok edici röportajda ortaya çıktı. “İkinci hamileliğimde istismar devam etti ve ondan kaçamadım çünkü kızlar küçüktü.”

The Mirror , Gaitan’ın olayları bildirdiği iddia edilmesine rağmen, ne yazık ki polis tacizciyi sadece 24 saat gözaltına aldı, ardından eve döndü ve ona saldırmaya devam etti .

Gaitan’a göre, eşinin “yüzümü kırıp beni öldürmeye çalıştığı” Eylül 2018’de devrilme noktası geldi. Durumunu artık sindiremeyen perişan kadın kaçtı ve altı ay Barranquilla’da kaldı. Sonunda evsizler barınağında yardım arama girişimi başarısız oldu ve derin bir depresyona girdi.

Daha sonra plaja giden bir otobüse binen ve “denize atlamaya karar veren” Gaitan, “Hayatıma devam etmek istemedim” dedi. Hayatta kalan kişi, bilincini kaybettiğinden bu noktadan sonra çok az şey hatırladığını söyledi.

Polis hala Gaitan’ın ortadan kaybolması ve kurtarılmasıyla ilgili koşulları araştırıyor.

Yerel basında o zamandan beri Gaitan’ın kızı Alejandra Castiblanco, kız kardeşiyle birlikte şu anda Gaitan’ı Bogota’daki evlerine taşımak için para topluyor.