Beyzbol oynayan siyahiler kötü alışkanlıklardan uzak duruyor

Beyzbol programı, Siyah erkek çocuklara yoksulluk ve hapsetme döngüsünü sona erdirme konusunda yardımcı oluyor.

CJ Stewart, on yıldan fazla bir süredir her bahar eski Atlanta semtinde lise beyzbol takımı seçmelerine ev sahipliği yaptı . Ancak seçilen oyuncular sıradan bir takım için değil. Stewart ve eşi Kelli Stewart tarafından sahada kazanmanın çok ötesinde bir hedefle seçilmiş öğrencilerdir.

Ekip, düşük gelirli hanelerdeki Siyah erkek çocuklarının mahallelerindeki yoksulluk ve hapsedilme döngüsünden beyzbol oyunuyla çıkmalarına yardımcı olmayı amaçlayan Launch, Expose, Advise, Direct veya LEAD adlı bir organizasyonun parçası.

44 yaşındaki Stewart, mahallelerinin bir ürünü olduğu için mahallelerini biliyor. Atlanta şehir merkezinde büyüdü ve beyzbol sevgisi ona beladan uzak durması için bir neden verdi, dedi.

Stewart, “[Beyzbol] hedefti. Yaşama sebebimdi. Uyuşturucuya hayır demek benim nedenimdi,” dedi. “Her şey için benim için mızrağın ucuydu.”

Stewart, Georgia Eyalet Üniversitesi’nde beyzbol oynamaya devam etti ve ardından Chicago Cubs organizasyonu için profesyonel olarak oynadı. Şu anda Cubs’tan Jason Heyward ve St. Louis Cardinals’dan Dexter Fowler gibi büyük lig müşterileriyle başarılı bir vuruş koçu.

Bir müşteri Stewart’a azalan Siyah beyzbol oyuncusu sayısı ve bu konuda ne yaptığını sorduğunda bir ampul patladı. Society for American Baseball Research’e göre , Siyah MLB oyuncularının yüzdesi 1981’de% 18,7’den 2016’da sadece% 6,7 idi .

İnsanların sevdiği sporu kullanmalarına yardımcı olmak için büyüdüğü mahalleye geri dönmeye karar verdi.

Stewart program hakkında “Beyzbolu Siyah erkek çocuklarının suç, yoksulluk ve ırkçılığın üstesinden gelmesine yardımcı olacak bir araç olarak kullanıyoruz” dedi.

Bir beyzbol takımından daha fazlası

Program her yıl Atlanta Devlet Okullarına giden genç erkekler için seçmelere ev sahipliği yapıyor. “Büyükelçi” dedikleri oyuncuların okulda ve hayatta en yüksek standartları korumaları bekleniyor.

Kelli Stewart, “Notlar, katılım, davranış ve toplum hizmeti – çocuklarımız fırsatları böyle kazanır” dedi. “Oyun başına ödeme fırsatları onlar için ulaşılamaz, ancak iyi notlar, iyi davranışlar ve okula devam etme ve toplum hizmet saatlerini tamamlama ulaşabileceği mesafede.”

Stewart programı Navy SEAL’leriyle karşılaştırmayı seviyor çünkü beklentiler karşılanmazsa genç erkekler kesilecek.

Stewart, “Beklentiler güçlendirici şeylerdir” dedi. “Diyoruz ki, ‘Standardı karşılamanızı bekliyoruz. Bunu yapabileceğinize inanıyoruz. İhtiyacınız olan kaynaklar burada. Ama yoksa, hesap verebilirlik hızlı ve net olacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.