Coca Cola’dan yeni bir içecek daha! bu seferki çok farklı

Coca Cola yeni bir alkollü içecek çıkarıyor. 2021 de çıkarılması beklenen içeceğin ismi Topo Chico olması bekleniyor. Gazlı içecek yerine bol köpüklü alkollü içecek ilk kez Amerikan piyasasına sunulacak.

Coca-Cola Co , Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bira devi Molson Coors Beverage Co ile birlikte Topo Chico köpüklü suyunun alkollü versiyonunu piyasaya sürecek. İçecek devinin ülkedeki ilk alkollü içeceği olacak.

Önümüzdeki yıl için planlanan lansman, Coca-Cola’nın alkollü içeceklere daha fazla girmesine ve pazarını Lemon-Do içeceği sattığı Latin Amerika ve Japonya’nın ötesine genişletmesine yardımcı olacak .

COCA-COLA, 2021’İN İLK YARISINDA TOPO CHICO MARKASINDAN SERT SELTZER’İ ÇIKARACAK

Coca-Cola, 2017 yılında Topo Chico markasını Latin Amerika’daki en büyük ikinci şişeleme ortağı olan Arca Continental’den satın aldı.

Molson Coors için, lansmanın, artan talep gören sert alkollü içecekler de dahil olmak üzere düşük alkollü içkiler portföyünü güçlendirmesi bekleniyor.

Molson Coors Salı günü yaptığı açıklamada, 2021’in ilk yarısında raflara çıkan üçüncü sert seltzer’ı olan Topo Chico’yu piyasaya süreceğini söyledi. Düşük kalorili içecek, popüler White Claw içeceğinin yanı sıra Anheuser Busch Inbev NV de dahil olmak üzere şirketlerin diğer sert içecekleri ile rekabet edecek.

Molson Coors, geçen ay yaptığı açıklamada, işini geliştirmek amacıyla Batı Kıyısı’nda Yuengling biraları üretip satmak için DG Yuengling & Son Inc ile bağlantı kurduğunu söyledi.

Molson Coors hisseleri erken işlemlerde yaklaşık% 4 arttı.