Eski bir Mc Donalds yemeği yıllar sonra ilk defa görüntülendi

İlk olarak 1996’da servis edilen ESKİ BİR McDonald’s yemeği “mükemmel şekilde korunmuş” bir çantadan çıktı.

Bir TikTok içerik oluşturucusu, fen bilgisi öğretmeni büyükannesinin o kadar da mutlu olmayan yemeği çekip çıkardığı bir video yayınladı. Yalnızca bozulmamış bir hamburger durumu karşısında şaşkına uğradı.

24 yaşındaki burger, dünyanın en eskisi olabilir. Büyükanne videoda “Benim hamburgerimi görmek mi istiyorsun? Dolapta bir kutuda yaşıyor” dedi.

1996 Nascar yarışının reklamını yapan kırışık bir McDonald’s çantasını ortaya çıkarmak için bir ayakkabı kutusunu açtı. Ve sonra yeni gibi güzel görünen patates kızartması çıkarmaya devam etti.

Daha sonra hem ekmek hem de et küf veya çürümeden arınmış bir hamburger geldi. Ancak sos, soğan ve turşular kaybolmuş gibi görünüyordu. “Demek bu 24 yaşındaki hamburger” diyor. “Yine de yersen ne olacağından emin değilim.”

Videoyu yükleyen Aly Sherb, büyükannesinin fen bilgisi öğretmeni olduğunu ve hamburgeri bir deney olarak sakladığını söyledi. Viral klip, gerçekten dehşet verici olmasına rağmen milyonlarca kez izlendi.

İşte bilmeniz gerekenler…

Birçok fast food mağazası gibi, McDonald’s da daha uzun süre dayanmaları için bileşenlerine kimyasallar ekler. Bu, McDonald’s’ın parasından tasarruf etmenizi sağlar ve yemeklerinizi normalde alacağınızdan daha ucuza alabileceğiniz anlamına gelir.

Bu kimyasallara koruyucu adı verilir ve McDonald’s “yalnızca kesinlikle gerekli olduğunda, yiyeceğin yenmesi güvenli olduğundan emin olmak için” ekler.

McDonald’s, “Örneğin, ekmeğimizin ve peynirimizin küflenmesini ve turşumuzun bozulmasını önlemek için kullanılacaklar” diye açıklıyor.
Birleşik Krallık’ta satılan tüm McDonald’s yiyecekleri (hamburgerler dahil) için tam içerik beyanını burada bulabilirsiniz.

Daha önce bir McDonalds süper fanının bir hamburgeri ve patates kızartmasını cam bir dolapta 10 yıl boyunca nasıl sakladığını anlatmıştık .

Sözde “yok edilemez” McDonald’s yemeğinde, ilk olarak on yıl önce servis edilmesine rağmen küf veya çürüme belirtisi yok. 2009’da McDonald’s, İzlanda’daki üç restoranını da kapattı.

Ve bir adam buzlu ulusun son hamburgerini ve patates kızartmasını almaya karar verdi. Böylece yemek, zinciri kapandıktan sonra da devam edebilirdi.

Hjortur Smarason, “McDonald’s’ın asla ayrışmadığını duymuştum, bu yüzden sadece doğru olup olmadığını görmek istedim” dedi. Smarason satın almasının üzerinden tam 10 yıl geçti ve yemek neredeyse hiç eski görünmüyor.

Aslında, ücretsiz olarak çevrimiçi izleyebileceğiniz bir hamburger ve patates kızartması canlı akışı var. Pek de mutlu olmayan yemek, güney İzlanda’daki bir hostel olan Snotra House’daki cam bir dolapta yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.