Illınoi Üniversitesi’nde eğitim yüzyüze olacak

Okullar, öğrencileri güvenli bir şekilde okula geri getirmeye çalışırken, merkezi Illinois’den bir oyun değiştirici çıkabilir.

Illinois Üniversitesi’nin Urbana-Champaign kampüsü, bu sonbaharda pandemi sırasında öğrencileri kampüste tutmayı amaçladığından, ülkedeki yüksek öğretim kurumları arasında en agresif COVID-19 test protokollerinden birine sahiptir.

Üniversite haftada iki kez, araştırma kurumu tarafından oluşturulan noninvaziv tükürük testini kullanarak kampüs içinde veya dışında kalan tüm öğrencileri ve üniversite tesislerine rapor veren çalışanları test eder. Bu, bir günde uygulanan 15.000 veya 17.000 kadar test anlamına geldi – pandeminin başlangıcından bu yana kampüste öğrenim gören çoğu üniversitenin tamamladığından daha fazla test ve daha küçük bir kurumun tüm öğrencilerini bir ay içinde test edebileceği anlamına geliyor.

Eyalet sağlık departmanına göre, Ağustos ayının son haftasında, üniversite Illinois’de bildirilen tüm testlerin yaklaşık% 20’sini oluşturuyordu . Ülke çapında bile ölçülebilir.

Davidson College’daki College Crisis Initiative’in kurucu direktörü Chris Marsicano – yüksek öğretim kurumlarının COVID-19’a verdiği tepkileri izleyen – “Bugün ülkede gerçekleşen tüm testlerin yüzde ikisi Illinois Üniversitesi tarafından yapılacak” – ABC News’e söyledi.

“Test rejimleri inanılmaz,” diye ekledi.

Test, UIUC’nin virüsü izlerinde durdurma yaklaşımının yalnızca bir parçasıdır. Maske takma, sosyal mesafe ve temas takibi gibi önlemlerin yanı sıra, 52.000’den fazla lisans ve lisansüstü öğrenciye yüz yüze, hibrit ve çevrimiçi kursların bir karışımını sunar.

UIUC’de test ve maruz kalma bildirim stratejisini tasarlayan epidemiyolog Dr. Rebecca Smith, ABC News’e “Gerçek şu ki, pandemiden çıkış yolumuzu test edemeyiz,” dedi. “Bu asla yeterli olmayacak.”

Test atılımı

İlkbaharda, UIUC pandeminin başlangıcında öğrencileri eve gönderirken, üniversite liderleri onları sonbaharda güvenli bir şekilde kampüse nasıl geri getirebileceklerini düşünmeye başladı.

Şansölye Robert Jones ABC News’e “Öğrenciler geri döner dönmez salgınların olacağını biliyorduk,” dedi. “Birincil hedef, bu salgınları nasıl hafifleteceksin?”

Bu planın bir parçası, zorunlu testleri sık sık (günde 10.000’den fazla) ve ucuz bir şekilde, sonuçlarda hızlı geri dönüş süreleriyle uygulamaktı.

UIUC’nin Carle Illinois Tıp Koleji’nde araştırma dekan yardımcısı ve üniversitenin test programının lideri Dr. “Ölçeklenebilir bir test modeli uygulamak istediler.”

Burke, maliyeti engelleyici olan ve tedarik zinciri sorunlarından etkilenen standart burun çubuğu testini dışladıklarını söyledi. Tükürük testi yapılması gereken yol gibi görünüyordu. Yale Üniversitesi tarafından Nisan ayında yapılan bir araştırmaya göre, derin nazal swablardan alınan örneklerden daha fazla algılama hassasiyeti ile umut vaat ediyordu . Burke, ayrıca hızlı bir şekilde yapılabileceğini ve bir sağlık çalışanı tarafından yönetilmesine gerek kalmayacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.