Kadınlar Erkeklerde Nasıl Sakal Seviyor

Geçtiğimiz günlerde, son zamanların önemli erkek trendlerinden bahsetmiştik. Şimdi de bununla ilgili bir araştırma konusuna gelelim ve kadınlar bu konuda ne düşünüyormuş, onu öğrenelim.

Amerika Birleşik Devletleri, İnsan Davranışı ve Evrim Topluluğu tarafından yapılan araştırmada, kadınların sakallı erkeklere yönelik ilgilileri tespit edildi. Bu çalışmaya göre; 350 farklı kadına gösterilen “sinek kaydı tıraşlı”, “beş günlük kirli sakallı”, “on günlük kirli sakallı” ve “uzun sakallı” olmak üzere dört farklı erkek tipinin fotoğrafları gösterildi ve bu bunları; erkeksilik, babalık yetenekleri, sağlıklı olma ve genel çekicilik kategorilerinde değerlendirmeleri istendi.

İşte Sonuçlar

1) On günlük kirli sakallı

2) Uzun sakallı

3) Sinek kaydı tıraşlı

4) beş günlük kirli sakallı

Kadınların favorisi 10 günlük sakal…

On günlük kirli sakal, genel toplamda en yüksek puanı alırken, aslında bizim favorisi olduğunu sandığımız daha kısa süreli “beş günlük kirli sakal” ise en düşük puanı almış. Sıralamada uzun sakal ikinci, sinekkaydı tıraş ise üçüncü sırada yer almış.

Potansiyel babalar ve sağlıkta tam puan almış…

İşin ilginç kısmı ise, uzun sakallı erkeklerin babalık yetenekleri ve sağlıkları kadınlardan tam puan alması olmuş. Özellikle yumurtlama dönemindeki kadınların uzun sakallı erkekleri daha çekici buldukları görülmüş…

Şimdi bu sonuçlara göre, kadınlar erkeklerde sakalı seviyor. Her ne kadar bu her kadın için olmasa da, bu araştırmanın önemli olduğunu düşünüyoruz. Aman dikkat, eğer 10 günden fazla veya çok uzun süreli sakalınızı varsa baba adayı olarak görülebilirsiniz.