Köprüye çarpan otobüste ağır hasar meydana geldi

Çatıyı tamamen yırtan bir demiryolu köprüsüne “ilk gününde” çarpan bir otobüs şoförünün ardından BİRKAÇ çocuk yaralandı.

Çift katlı otobüs, bu sabah saat 8.12’de okula giderken köprü ile çarpıştı, ebeveynler, sürücünün rotayı bilmediğini iddia etti. Üç çocuk, ciddi ancak hayati tehlike oluşturmayan yaralarla hastaneye kaldırıldı.

Polisin “ciddi bir çarpışma” olarak nitelendirdiği Winchester, Hampshire’daki kaza mahallinde 13 kişi daha tedavi edildi. Sahadan dramatik resimler, otobüsü köprünün altına sıkışmış olarak gösteriyor, üst güverte tamamen yıkılmış durumda.

İsimlendirilemeyen 11 yaşındaki bir öğrenci, ne olduğunu anlayınca sürücünün “frene çarptığını” söyledi. Daily Echo’ya şunları söyledi : “Otobüs şoförü bir tünelden geçtiğinde ve bir kaza duyduğumda otobüste telefonumda oturuyordum.

Tünelin kenarına çarptığını ve otobüsü çizdiğini düşündüm. Daha sonra muhtemelen diğer tarafa geçmek ve hasarı kontrol etmek için tünelden geçmeye devam etti.

Sonra ne olduğunu anladığında frene bastı. “Üst güvertenin yarısı pencerenin yanına düştü ve merdivenlerin dibinde cam vardı.

“Işıklar söndü ve ne olduğunu göremedim çünkü karanlık bir tüneldeydik. “Orada çok çabuk bir sağlık görevlisi arabası vardı. “Araçlar daha sonra sürekli geliyor ve çok sayıda itfaiye aracı.

“Küçük öğrenciler ağlıyordu, ben 11 sınıftayım, bu yüzden ben daha büyük öğrencilerden biriyim ve onları sakinleştirmeye çalışıyordum. “İnsanlar oturarak ağlıyordu, bazıları sarsıldı, bazıları yaralandı.

“Otobüsün dışına çıkıp geriye bakıp ne olduğunu görene kadar olanların boyutunun bazılarımıza çarptığını sanmıyorum.”

İki çocuğu yaralanmış olan bir ebeveyn, sürücünün yeni olduğunu ve “rotayı bilmediğini” iddia etti.

ITV muhabiri Dan Rivers: “İki yaralı çocuğun ebeveyniyle konuştu – küçük baş yaralanmaları ve biri bacak yaralanmaları – her ikisi de küçük şükürler olsun. Her ikisi de rotayı bilmeyen yeni bir sürücü olduğunu söyledi.”

Yolda bir iş yeri olan ve isminin verilmesini istemeyen bir adam, “Çocuklar görünüşe göre şoföre bunun normal rotaları olmadığını söylüyorlardı ve ona köprünün çok alçak olduğunu ve istemeyeceğini söylediler. Geçemiyorum. “

Köpek gezdiricisi Eliza Bruml, Hampshire Chronicle’a şunları söyledi : “Otobüsün tepesi tamamen söküldü, bu yüzden tepede pencere yok.

“Bir sağlık görevlisi benimle konuştu ve çocukların hiçbiri ciddi şekilde yaralanmadı, gördüğüm epeyce yaralandı ve bir çift yan tarafta tedavi edildi – hiçbir şey ciddi değildi.

“Köprü ağır hasar görmedi, trenler hala üzerinden geçiyor.

“Ambulans hanım, çocukların uymayacağını bildikleri için bütün çocukların hazırlandığını söylüyordu.”

Ne olduğunu gördün mü The Sun Online’ı 0207 782 4368 numaralı telefondan arayın veya exclusive@the-sun.co.uk adresine e-posta gönderin

Çocukların hepsi kaza mahallinden yaklaşık bir mil uzakta bulunan Henry Beaufort ortaokuluna gidiyor.

Bir okul sözcüsü şunları söyledi: “Kıdemli personel üyeleri bu sabah siteye girdiler. İnsanları desteklemek için oradalar.

“Bu üzücü bir olay.”

Otobüsün alt güvertesinde bulunan bir yolcu, acil müdahale ekiplerine hızlı yanıt verdikleri için teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.