Koronavirüs için akıl hastalığı dedi, küreselci kuklalar ifadesi kullandı

Muhafazakar bir bakanın kocası, koronavirüsün “akıl hastalığı” olduğunu iddia etti ve Hükümeti “küreselci kuklalar” ve “tiran” olarak tanımlayan paylaşımları retweetledi.

Kuzey Norwich Milletvekili Chloe Smith’in kocası Sandy McFadzean, aşılara, sosyal mesafelere ve yüz maskelerine karşı Londra’da Cumartesi günü düzenlenen yürüyüşe katıldı.

Trafalgar Meydanı’ndaki yürüyüş için bir poster, Bay McFadzean tarafından Twitter’da retweet edildi ve ayrıca artık kilitlenme, iz ve iz yok ve “yeni normal” yok çağrısında bulundu.

“Unite for Freedom” mitingindeki göstericiler “Maskeler ağızlıktır” ve “Covid-19 bir aldatmacadır” yazılı pankartlar taşıdı. Jeremy Corbyn’in kardeşi Piers ve komplo teorisyeni David Icke, katılan binlerce kişi arasındaydı.

Jeremy Paxman tarafından 2012’de ayak parmağını kıvıran bir Newsnight röportajında ​​şişirilen Bayan Smith, Hükümetin koronavirüse karşı politikalarını destekledi.

Kabine Ofisi’nden sorumlu devlet bakanı, salgın sırasında Twitter’daki adını Hükümetin “Dikkatli Kalın, Hayat Kurtarın” mesajını yansıtacak şekilde değiştirdi.

Ancak kocası koronavirüsün varlığını reddederek Twitter’da şöyle yazıyor: “Hükümetin net olması gerekiyor. Ya serbest halde öldürücü bir virüs var ya da yok. (Spoiler uyarısı: Yok).”

Temmuz ayında şöyle yazdı: “Covid-19 büyük olasılıkla bir akıl hastalığı salgınıdır.”

Bay McFadzean, 73 yaşındaki Bay Corbyn’in tutuklanmasını Hong Kong’daki demokrasi yanlısı protestoculara yönelik baskılarla karşılaştıran bir gönderiyi de retweetledi.

Hesabı, yerel gazetesi Bayan Smith ile görüşmesi için temasa geçtikten sonra dün öğleden sonra silindi.

Norwich South Labor Milletvekili Clive Lewis Eastern Daily Press’e şunları söyledi : “Partnerinin görüşlerinden kimseyi sorumlu tutmam kesinlikle mümkün değil.

“Bununla birlikte, eğer partnerim bir sürü Covid komplosu, aşı karşıtı saçmalıklar söylüyorsa, büyük olasılıkla konu bir noktada çay üzerine tartışmaya açılabilir.”

Bayan Smith ile bir cevap için temasa geçildi.

İngiliz medyasında bu olay ciddi olarak tartışıldı. Bir milletvekilinin onca açıklamalarına rağmen kocası ona tam zıt açıklamaları, protestoları mitingleri retweetleyerek karısına karşı düşündüğünü açıkça ifade etti. Dünyada milyonlarca insan ölürken ve hergün milyonlarca yeni vaka olurken, koronavirüsün aldatmaca olduğunu iddiaa eden milletvekilinin kocası insanları şaşırttı. İnsanlar böyle haberlere bu tarz açıklamalara ve protestolara ciddi tepkiler veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.