Los Angels’ta uçakların yanında uçan bir Jetpack’li adam görüldü

Pazar akşamı Los Angeles Uluslararası Havaalanına inen pilotlar, uçaklarının yakınında uçan bir jetpack giyen bir adam gördüklerini bildirdi.

American Airlines’ın Philadelphia’dan Los Angeles’a 1997 sefer sayılı uçuşu sırasında Jetpack’li bir adam görüldü. LiveATC.net’in kayıtlarına göre, American Airlines pilotu telsizle hava trafik kontrolüne “Tower, American 1997, jetpack içindeki bir adamı geçtik,” dedi.

Hava trafik kontrolörleri yanıt olarak şaşkına döndü ve pilottan daha fazla ayrıntı istedi. “Amerikan 1997… Tamam…. Sol tarafınızda mı yoksa sağ tarafınızda mı?” denetleyici sordu.

Pilot, adamın 3000 fit yükseklikte ve Airbus A321 uçaktan sadece 300 metre uzakta bir jetpack ile uçtuğunu söyledi. Bundan kısa bir süre sonra başka bir pilot , uçağının yanında uçan bir jetpack içinde bir adam gördüğünü bildirdi .

SkyWest pilotu kontrolörlere “Az önce jetpack ile yanımızdan geçen adamı gördük,” dedi. Diğer uçaklar, uçakların yolunda uçan bir jetpack giyen bir adam nedeniyle derhal dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. Bir JetBlue pilotu “Bunu her gün duymuyorsunuz” dedi. “Yalnızca Los Angeles’ta”

Federal Havacılık İdaresi (FAA) raporu Los Angeles Polisi’ne teslim edildiğini söyledi. Yetkililer jetpack’i olan herhangi bir adam bulamadı ve uçağa kimin veya neyin yaklaştığı bir sır olarak kaldı. FAA, bir soruşturmanın başladığını söylüyor.

FAA’ya göre, pilotlar, kolluk kuvvetleri ve genel halktan gelen insansız uçak görüşleri raporları, son iki yılda çarpıcı bir şekilde arttı. Ajans, her ay bu tür 100’den fazla rapor aldığını söylüyor. Gerçekte, görülmesi jetpack’i olan bir adam olsaydı, ticari hava sahasında uçması veya uçakların yanında uçması yasadışı olurdu.

Yarım milyon dolarlık fiyat etiketleriyle 12.000 fit yüksekliğe ulaşabilen bazı insan jetpack’leri geliştirilmekte.

ABC Haber Sunucusu ve emekli Deniz Albayı Steve Ganyard, “Bir uçağı tam olarak yanlış noktadan etkileyen bir jet paketindeki bir kişinin boyutu ve ağırlığı, bu uçağı potansiyel olarak düşürebilir” dedi. “Bu nedenle, bu teknolojiler ortaya çıktığında – dronlar, jetpack’ler, gökyüzünde taksiler – insanların onları sorumlu bir şekilde uçurması ve uçan halkı tehlikeye atmaması için çok önemli.”

Bir FBI sözcüsü ABC News’e verdiği demeçte, “FBI Pazar günü pilotların raporlarından haberdar ve ne olduğunu belirlemek için çalışıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.