Pizza Hut 29 restoranını kapatıp 450 kişiyi işten çıkarıyor

CVA, bir şirketin iflas ettiği anlamına gelmez – bunun yerine, maliyet düşürücü yollar aramaya çalışan işletmelerin devam etmesini sağlar.

Pizza Hut , koronavirüs krizinden etkilenmesine rağmen işleri kesmemeye veya şubeleri kapatmamaya çalışacağını söylemesinden sadece bir ay sonra geldi.

Şirket, bugün The Sun tarafından sorulduğunda hangi şubelerin kapanacağını doğrulayamadı, ancak tahsis edilen restoranların yarın açıklanacağını ekledi.

Ayrıca Pizza Hut teslimat operasyonlarının etkilenmeyeceği de doğrulandı. Etkilenen çalışanlarla işletme tarafından iletişime geçiliyor. Haber, rakip zincir Pizza Express’in 1.100 işyeri ile 73 restoranı kapatmayı planladığını onayladıktan birkaç gün sonra duyuruldu.

Pizza Hut , koronavirüs krizinden etkilenmesine rağmen işleri kesmemeye veya şubeleri kapatmamaya çalışacağını söylemesinden sadece bir ay sonra bu kararı aldı.

Şirket, bugün The Sun tarafından sorulduğunda hangi şubelerin kapanacağını doğrulayamadı, ancak tahsis edilen restoranların yarın açıklanacağını ekledi.

Şube kapanışlarını teyit eden diğer zincirler arasında , Temmuz 2020’de 75 şubeyi kalıcı olarak kapatacağını açıklayan Zizzi sahibi Azzurri Group da bulunuyor.

Frankie & Benny’nin sahibi The Restaurant Group da 125 şubeyi kapatma planlarını açıklarken, Byron Burger 31 restoranı kapatıyor; İngiltere sitelerinin yaklaşık yarısı.

Diğer restoran zincirleri gibi, Pizza Hut da Covid-19’un yayılmasının ardından 23 Mart’ta tüm şubelerini geçici olarak kapatmak zorunda kaldı.

Pizza Hut, geçtiğimiz ay Eat Out to Help Out programına katılırken, İngiltere’deki restoranlarının büyük çoğunluğu şimdi yeniden açıldı .

E-posta uyarılarına kaydolan müşteriler için pazartesiden çarşambaya iki ana öğün yemek dahil olmak üzere Eylül ayı boyunca indirimler sunmaya devam edeceği duyuruldu .

Pizza Hut, Birleşik Krallık’ta KFC ve Taco Bell’in de sahibi olan ABD merkezli sahibi Yum Brands’ın franchise’ıyla ticaret yapıyor.

Bir Pizza Hut sözcüsü şunları söyledi: “Mümkün olduğunca çok işi güvence altına almak ve topluluklarımıza hizmet etmeye devam etmek için doğru şeyi yapmaya kararlıyız.

“Alacaklılarımızla bir anlaşmaya varmak için çalışıyoruz.

“İş ortaklarımızın desteğini takdir ediyoruz ve bu süreçte ekip üyelerimize danışmadan etkilenenlerle konuşmak da dahil olmak üzere elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.”

Elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam ediyoruz. Ufak çaplı restaurantlarımızı kapatmışta olsak yine pizzalarımız satışa sunulmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.