Starbucks kahve kutusu’nda ”Polisi yıkın” yazısı!

Bir Houston Starbucks çalışanı bir kahve kutusuna yazmış olduğu ”polisi yıkın” yazısı ile işten çıkarıldı. Yazının ırkçılık olayları ile ilgili olduğu iddia ediliyor.

Starbucks yaptığı açıklamada, “Her müşteri, mağazalarımızdan herhangi birini ziyaret ettiğinde, özellikle de ilk müdahale ekibimizi ve ailelerini ziyaret ettiklerinde kendilerini hoş karşılamalı ve onlara saygılı davranmalıdır. Özür dilemek için dahil olan müşteriye ulaştık ve ilgili ortak (çalışan), Ortaklarımızın olumlu bir deneyim olmayı amaçlamayan herhangi bir davranışı kabul edilemez, “dedi

Starbucks, çalışanın mesajı üç içki satın alan bir aileden gelen tek bir sipariş üzerine yazdığını söyledi.

Kızgın bir müşteri, Pazar günü bir Facebook gönderisinde içkilerin fotoğraflarını ve olayın arkasındaki ayrıntıları paylaştı.

Starbucks, California milletvekillerinin hizmeti görmezden gelmesi ve reddedilmesi üzerine özür diledi.

Raseac Eibbed’in gönderisinde kısmen, “Bu sona ermeli . Zehirlenme ya da daha kötüsü konusunda endişelenmeden bir fincan kahve bile alamıyoruz. Amerika’nın nesi var?” dedi.

Houston Polis Memurları Birliği’nden Ray Hunt, olayın rahatsız edici olduğunu söyledi.

“Bir restoranda veya birisinin polisle aynı fikirde olmadığı bir yerde içkisine bir şey koyan bir polis memurunun ilk kez polisle aynı fikirde olmadığı bir yer olması olmazdı. Bunun Starbucks için bir politika olduğu konusunda bizi endişelendirdi, “dedi.

Blue Lives Matter NYC’nin kurucusu, Starbucks’tan polis karşıtı duygulara karşı harekete geçme çağrısı yaptı

Barışı korumak ve Amerikalıların siyasi ayrımcılık dışında mutlu olmalarına izin vermek için siyasetin ABD yaşamının diğer yollarından bağımsız olması gerektiğine inandığını söyledi.

“Futbol izlemek için bir Texans maçına gidiyoruz. Beyzbol izlemek için bir Astros maçına gidiyoruz. Bir fincan kahve içmek için Starbucks’a gidiyoruz. İnsanlar politikalarını kendilerine saklasalar, çok iyi olur. Starbucks, siyasi görüşleri duymak için değil bir fincan kahve almak için oraya gidiyor.” dedi.

Kaynak FOX NEWS