Sürat teknesiyle eğlence faciaya dönüştü

Bir sürat teknesi pervanesi tarafından öldürülen bir İngiliz annesi, çevredeki insanlar yardım için elini salladığını gördüğü sırada henüz ölmemişti.

60 yaşındaki Claire Glatman, Yunanistan’ın Korfu tatil adası açıklarında yüzerken tekneye çarparak öldü. Yargıç Ioannis Aivatidis, Avlaki Plajı’ndaki korku olayından sonra Bayan Glatman’ın birkaç dakika hayatta olduğunu söyledi .

Annesi onun feci yaralarına yenik düşerken boğulmanın ölüm kanıtı olmadığını açıkladı. Tanıklar Pazartesi günü saat 10 da olaydan sonra yardım için ağlayan Ms Glatman olay yerinde görüldü. Ancak adli tıp, yaralarının o kadar şiddetli olduğunu ve onu kurtarmak için hiçbir girişimin başarılı olamayacağını ekledi.

Bay Aivatidis, Bayan Glatman’ın sol bileğinde, kolunda, göğsünde ve sağ üst bacağında birden fazla yaraların olduğunu söyledi . Bay Aivatidis, “Kadın birkaç dakikadır hayatta olmalı. Ölüm anlık olmadı” dedi.

Teknenin bir su kayağı çektiği ve açık denize açılmadan önce yüksek bir hızla üzerinden geçtiği bildirildi. Bayan Glatman’ın o sırada darbeden kurtulan bir arkadaşıyla yüzdüğüne inanılıyor.

63 yaşındaki kocası Mark ve dört çocuğundan biriyle tatildeydi. Zengin çiftin iki kızı ve iki oğlu var. Ailenin yılın birkaç ayını Korfu’da geçirdiğine ve adada bir villaya sahip olduğuna inanılıyor.

Müfettişler daha sonra zengin İngiliz hedge fonu yöneticisi Rob Lucas’ı 18 yaşındaki oğlu ve kalifiye bir tekne sürücüsü olan 22 yaşındaki kızı ile sorguladılar.

Bununla birlikte, kaynaklar, polisin Hertfordshire’da 5 milyon sterlinlik bir konağı olan Lucas ailesini bulduğunu ve gemilerinin o sırada başka bir bölgede olduğunu ve kazaya hiçbir şekilde karışmadığını ileri sürdü.

Polise olası tanık olarak yardım eden ailenin artık soruşturmanın bir parçası olmadığı da öne sürüldü. Lucas’ın teknesi bu sabah Corfu’nun ana yat limanında, adli tıp ve savcıların denetimini beklerken fotoğraflandı.

Onların ayırt edici Scorpion kaburga tarzı sürat teknesi, başlangıçta Claire’i kurtarmaya çalıştığını iddia eden yerel bir tekneyle birlikte inceleniyordu. Polis, diğer teknelerin dahil olduğu konusunda hala açık fikirli olduklarını ve bölgedeki tüm gemi sahipleriyle konuşmaları gerektiğini söyledi.

Adalılar, suyun gittikçe artan jet ski ve sürat tekneleriyle dolmasıyla “gerçekleşmeyi bekleyen bir kaza” olduğunu söylediler. Sahil güvenlik kaynakları, Avlaki Sahili açıklarında bazı yerlilerin yasaklanmasını talep ettiği için ” sürat teknelerinde sorun ” olduğunu kabul etti .

Yüzücülerin güvenlik şamandıraları bulundurmaları veya yanlarında bayrak taşımaları tavsiye edilir, ancak o zaman bile yerel halk ve tatilciler sürat tekneleri ile yakın karşılaşmalardan şikayet ettiler.

Bir sahil güvenlik kaynağı The Sun Online’a verdiği demeçte, “Denizde yılın bu zamanında çok sayıda jet ski ve sürat teknesi var, direksiyon başında tecrübesiz insanlar var” dedi.

Sadece Avlaki’de değil, tüm Yunanistan’da sürat tekneleriyle ilgili bir sorun olduğu açık. “

Bu arada, 24 yaşındaki başka bir İngiliz annenin öldürüldüğü yerden sadece iki mil uzakta Salı günü yüzerken öldüğünde tatil adasında çifte trajedi meydana geldi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.