WhatsApp’ın yeni bir özelliği daha ortaya çıktı!

Mesajlaşma uygulamaları giderken WhatsAppı, arkadaşlarınızla çevrimiçi olarak konuşmanın oldukça güvenli bir yoludur.Bununla birlikte, kendinizi WhatsApp meraklılarından daha fazla korumanın birçok küçük yolu var ve birkaçını aşağıda topladık.

İki faktörlü kimlik doğrulamasını ayarlayın

İki faktörlü kimlik doğrulama, fotoğraflar ve mesajlar gibi kişisel verileri içeren herhangi bir cihazda kurulum yapmak için çok kullanışlıdır.

Sadece bir uygulamaya veya cihaza erişmeden önce ekstra bir güvenlik adımı eklemek anlamına gelir.

WhatsApp’ı açın, Ayarlar’a gidin ve “İki Adımlı Doğrulama” yı tıklayın.
“Etkinleştir” i tıklayın ve seçtiğiniz bir PIN kodunu girin.
WhatsApp zaman bu PIN kodunu soracaktır. Bu, cep telefonu askeri saldırıya uğradıysa veya telefonunuzun şifresini biliyor ancak WhatsApp PIN’inizi bilmiyorsa yararlıdır. Ayrıca Eklemek için PIN de gerekli olacaktır.

Okundu bilgilerini kapat İnsanların mesajlarını okuduğunuzu bilmesini istemiyorsanız bu adım yararlıdır. Bu sadece bir mesajı açarsanız, onu gönderen kişinin onu gördüğünüzü belirtmek için iki mavi tik görmeyeceği anlamına gelir. Ayarlar’a gidin, “Gizlilik” öğesini tıklayın ve ardından “Makbuzları Oku” anahtarını kapatın. Bu, başkalarının mesajlarınızı okuyup okumadığını göremeyeceğiniz anlamına gelir. Grup sohbetlerinde okundu bilgilerinin her zaman göründüğünü unutmayın.

Yüz Kilidi kullanın

WhatsApp’ın Face ID özelliği vardır, bu da uygulamanın kilidini yalnızca kendi yüzünüzle açabileceğiniz anlamına gelir.
Açmak için Ayarlar’a gidin, “Gizlilik ve ardından” Ekran Kilidi “ni tıklayın.

Açıp kapatabileceğiniz bir “Yüz Kimliği Gerektir” geçişi göreceksiniz.
Ayrıca şunu açıklayan bir mesaj da var: “Etkinleştirildiğinde, WhatsApp’ın kilidini açmak için Face ID kullanmanız gerekecek.
“WhatsApp kilitliyse, bildirimlerden gelen mesajları yanıtlayabilir ve aramaları cevaplayabilirsiniz.”

Şifrelemenizi güvenli hale getirin

WhatsApp zaten şifrelenmiştir, bu nedenle mesajlarınız zaten oldukça güvende.
Bu, yalnızca sizin ve mesaj gönderdiğiniz sohbetin, ‘ekran görüntüsü alınmadığı sürece’ sohbeti görebileceği anlamına gelir.
Ancak, sohbetlerinizi bulutta yedeklerseniz, aynı şekilde korunmazlar.
Kolluk kuvvetleri, Google veya Apple’dan yedeklenmiş sohbetlerinize erişim isteyebilir ve bunların devredilme şansı vardır.
Alternatif olarak, bir bilgisayar korsanı bulut yedeklemenize girebilir.
Bulut yedeklemeyi kapatmak için Ayarlar’a gidin, ardından “Sohbetler”, “Sohbet Yedekleme”, “Otomatik Yedekleme” seçeneklerini tıklayın ve ardından geçişi kapatın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.