Yalnızca 10 bin Euro için dövüşüyor, hayatlarını tehlikeye atıyorlar

Rusya’nın acımasız ve kanlı bareknuckle boksu, çok yüksek riskli ve boksörler çok düşük ücret alarak oynamaya devam ediyor.

Cesur ya da tamamen çılgın dövüşçüler şampiyon olmak için vücutlarını ortaya koyuyorlar ve nispeten önemsiz olan 10.000 sterlin para ödülü kazanıyorlar.

Hardcore Fighting Championships kaldığı yerden devam ediyor ve Rusya’nın ilk profesyonel dövüş liglerinden biridir. Ve pazartesi günü gerçekleşen 16 turu etabıyla, yüzüğün içinde grafik bir olaydı.

Dövüşçülerin bileklerinin etrafında koruma olmadan sadece ince bir sargı vardır, bu da ellerin ve yüzlerin maçın sonunda zar zor tanınacağı anlamına geliyor. Konuyu daha da tuhaf hale getirmek için, kafes Moskova’da demirlemiş büyük bir kargo gemisinde bulunuyor.

Küçük kalabalıklar Pazartesi günü, kalan 16 dövüşçünün çeyrek finalde bir yer için ve nihayetinde bir milyon ruble ödül için mücadele etmesini izlemek için herhangi bir Covid korkusunu görmezden geldi. Etkinliği, milyonlarca insan evde izlerken birçok profesyonel dövüşçüyü cezbedecek bir oyun sergilendiği ifade ediliyor.

Büyük isimler arasında Zelemkhan “Machine Gunner” Dukaev, Yevgeny “Sailor” Kurdanov ve Firuz “Sympathetic” Yusupov gibi isimler yer alıyor. Yarışmada ayrıca, gıda şirketlerinin iki rakip kuryesi Andrei Kiselev ve Anton Shchipochev arasında bir kavga da yer aldı.

Kökleri Yunanistan ve Roma’nın eski imparatorluklarına dayanan çıplak yumruklu boks , Birleşik Krallık’ta hiçbir zaman yasadışı olmamıştır, ancak resmi bir düzenleyici yoktur ve İngiliz Boks Kontrol Kurulu (BBBC) tarafından yönetilmemektedir.

Şu anda İngiltere’de 800 hayranı çeken etkinlikler ve 100 sterline yakın bilet fiyatları ile yeniden canlanıyor . Organizatörler SunSport’a bunun normal bokstan daha güvenli olduğunu iddia etti .

Bu arada Shaun Smith, Smithy’s Gym’i karısı Amanda ile birlikte Warrington’da işletmeciliğini üstleniyor ve LADbible’a şunları söyledi : “Benim için bu, erkekliğinizin nihai sınavı.

“Çıplak yumruklarınla ​​kavga etmekten daha çiğ bir şey elde edemezsin. “Bir şeyler kırılacak, bir şeyler kanayacak. Bu adamlar bunun olmayacağını bilerek içine giriyorlar. Kesinlikle olacak. “Yapabileceğiniz en ekstrem spor.

“Profesyonel boks iyidir. MMA iyidir. Muay Thai iyidir. Hepsi ekstrem, sert sporlar, ancak çıplak parmak boksunda bu ekstra heyecanı var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.